LK 67
2. Andrei Zevakiniga tehtud YouTube’i videod, suudlus sky.ee videos. Kuna meil on Andreiga minevikus olnud väike tüli, siis nagu ka soovitab Robert Greene: palka endine vaenlane oma sõbraks, sest tal on rohkem tõestada. Samas on Andreil julgust mind vajadusel rünnata. Olen harjunud võitlema ning see adrenaliin
hoiab mu vastused teravana ja mu vaimu värskena. See sky.ee intervjuu oli aasta vaadatuim intervjuu põhjusega – kui tihti inimesed Eestis suudlevad kaamera ees, et ära leppida?
LK 68
3. Kõik intervjuud Anuga. Anu Saagim minul külas saates „30 minutit taevas”, sest ma suutsin teda avada teisest küljest ja see raudnaine natukenegi lahti muukida. Minu intervjuud Anule Õhtulehes, meie taskuhääling „Bitchid”, minu intervjuu talle Raadio 2-es – kõik olid huvitavad, sest Anu ei karda küsida seda, mida rahvas tegelikult teada tahab: raha, suhted, konfliktid. Absoluutselt parim intervjueeritav ja intervjueerija. Anu on asendamatu.
4. Ants Rootslane „30 minutit taevas” või „Bitch” taskuhääingus koos Silvia Ilvesega. Kõige imelikum sümbioos saatekülalistest, mis võis olla, aga see oli temaatiliselt tugev, heade näidete ja sügava sisuga. Pilti ei pane, me ei suhtle tänaseks päevaks, et luba küsida.
5. Adriana Viks „Bitch” taskuhäälingus, kus rääkisime ilust ehk teemast, mis alati
naisi kõnetab. Uskuge või mitte – ka mehi! See oli aus, vahetu, konfliktne ja pikk intervjuu avalikkusele toona pigem tundmatu külalisega. Adriana on saatekülalisena selgelt põnev, sest ta näeb välja teistmoodi kui teised. Tegemist on julge naisega. Mul oli hea meel, et ta just minule ja Kristinale selle intervjuu andis, järelikult ta usaldas meid. Pilti ei pane, sest ma ei riski Kristina meelehärmiga.
Ma ise naudin kõige enam intervjuu andmist Anu Saagimile, Merje Merdikule või Kadi- Maarja Võsule sky.ee-st, Kroonikast Jaanus Hämarsoole. Merilin Mölder tulistab alati karmilt, seega tean, kuidas sellest saab vaadatud intervjuu. Ma tean, et nad on enne igat intervjuud ette valmistunud, ohjavad mind, vajadusel ründavad. Nad ei kasuta
LK 71
70 lõpp…
Kui püüan üleüldse X-faktorile anda mingi loogilise selgituse, siis vast see tähendab eripära, eristumist hallist massist. Olen ilmselt eriline, sest mul on kombinatsioon julgusest, huumorist, intelligentsusest, töökusest ja lisaks hoolitsen enda välimuse eest maksimaalselt ning olen meeldiv suhtleja tiimitöös. Arvan, et sellise kombinatsiooni isikuomaduste ja välimusega võivad kõik kuulsaks saada.
Ma tegin erinevaid näitlemisprojekte, pidasin blogi, postitasin sotsiaalmeedias ja
tegin inimestega intervjuusid. Alguses tuli üks projekt teles näitlejana, siis teine projekt ajakirjanikuna, kolmas saatejuhina. Tuli esimene uudis, siis teine, siis tuli esimene skandaal, siis teine. Vaatajanumbrid nii fännide kui ka vihkajate näol kasvasid. Tuli esimene telesaade, kus tegin saatekülalisena kaasa, siis tegin juba üks hetk maskisaates kohtunikuna kaasa. Lõpuks sain oma telesaate. Tagatipuks sai minust number üks meelelahutaja Eestis.
Kui paljud Eesti kuulsused tulevad hitt-telesaadetest ja on automaatselt kõikide ajalehtede esikaantel, siis minu kuulsus tuli aegamööda. Paljud jõuavad sinna kunstiloome kaudu – olgu selleks muusika, teater või maalimine. Minu kunst oli ja on rääkida teemadel, mis inimesi kõnetab.
Minu kuulsaks saamine oli justkui tervislik kaalulangetus või hariduse omandamine – see võttis aega, kuid tulemused tulid ja jäid püsima. Mul on sellise aeglase tähelennu tempo üle hea meel, sest see andis mulle aega kohanemiseks. Usun, et liiga noorelt kiiresti ja laialdaselt tuntuks saamine võib olla paljude noorte Ameerika staaride kokkuvarisemise põhjus. Ülemaailmne kuulsus ei ole inimese psüühikale tegelikult normaalne nähtus. Niisamuti üleriigiline tuntus on paljudele talumatu. Mina olen selleks loodud.
Kullo teatrikoolis, umbes 14-15-aastasena puutusin esmakordselt kokku näitlemisega, teatri- ja filmimaailmaga: kaamerad, heli, kostüüm, grimm, valgus jne. Kümned töömesilased sagimas kaamera ees ja taga ühise eesmärgi nimel, õhk on loomeprotsessist paks. Selles maailmas on midagi maagilist, kus kõik on päris ja
mitte miski ei ole. Kellelgi pole päriselt valus, keegi ei saa päriselt haiget, ometigi nad seda mängivad. See mäng meeldis mulle. Olin eluaeg unistanud saada näitlejaks, et põgeneda reaalsusest ja kujundada selline maailm, kus kõik on muinasjutuline.
Kui mina tahtsin põgeneda 14. eluaasta suvel oma reaalsusest, läksin Kullo teatriringi. Kui meil avanes võimalus Kullo teatrikooli kaudu näidelda filmis ekstratena (taustanäitlejatena), siis haarasin kohe võimalusest kinni. Soovitan aktiivsust üles näidata kõikidel noortel. Sinu unistused on ladvaõunad – roni puu otsa ja korja need ära. See on vähetõenäoline, et keegi su unistusi sulle kandikul ulataks. Arvan, et tasuks liituda mõne grupiga või ühinguga, mis tegeleb sinu südameteemaga. Nii on oluliselt lihtsam jõuda õigete kontaktideni.
Kullo teatriringi kaudu tegin kaasa nii Meisterjaani (Jaan Tätte poeg) filmis kui ka ühes teises lühifilmis, kus mängisin mudast elukat. Ma ei osanud toona unistadagi sellest, et kunagi võiks olla nii, et ka mina saan kaamera ees kunagi midagi öelda, kuigi see mõte käis peast läbi küll, et… aga äkki?
Möödus aasta-paar, kui Margus Karu hakkas tegema oma kirjutatud raamatule „Nullpunkt” filmi. Mulle helistati ühel päeval. Otsiti osatäitjat, kes oli veel viimasena puudu: 17-aastane blond mõrd Paula, peategelase Johannese vihavaenlane, filmi antikangelane, kes raamatu lõpus putsi saadeti. Olin „Nullpunkti” ise lugenud.
Kui Margus Karu mulle helistas, siis esimesed paar minutit väljendasin, kui tohutult mulle ta raamat meeldis ja see, et sellest film tehakse – kui lahe! Ja et mind kutsutakse proovima? Muidugi tulen! Vau! Parim kokkusattumus!
LK 72
Läksin laupäeva hommikul casting’ule7. Ma ei mäleta, millist stseeni ma näitlema
pidin, aga mäletan, et pidin Johannesega tülitsema. Margus mängis casting’ul ise peategelast Johannest ehk siis iseennast. Ma vaatasin talle üleolevalt silma ja tõstsin ta peale häält. Improviseerisin oma tekstile lisaks nii, et lükkasin laualt õpikud maha. Margus ütles mulle, et tal oli päriselt ebameeldiv minuga seda stseeni teha, sest ma
ei näidelnud Paulat. Ma olin Paula. Margus ütles, et ta peab küll teistega täpsemalt kinnitama, aga Paula on leitud. Siin ei ole mõtet enam kedagi teist proovida, just sind oleme otsinud.
„Nullpunkt” oli täiesti võrratu projekt. Sain eluaegsed tuttavad nii Märt Piusi, Saara Piusi, Hanna Martinsoni ja paljude teiste osalejate näol. Ma armastan filmiprojekte, seda melu ja tunnet, et muud maailma ei eksisteeri. Tervitused siinkohal kogu tiimile. Aitäh Margus Karule, kes sa pilve taga oled – tänu sinu tolleaegsele usaldusele
sai minu avalik karjäär alguse. Margus Karu vahendas mind järgnevad aastad veel paljudesse reklaamidesse ja projektidesse, kus kogusin kontakte, kellega puutume kokku tänase päevani. Näitasin end projektidel kui professionaali, kes on õigel ajal õiges kohas ja teeb oma asjad väga hästi ära – või vähemalt annab endast parima. Jällegi mul on vahel tunne, et inimesed arvavad, justkui ma teeksin seda kõike üksi – vastupidi, ma tunnen lihtsalt väga õigeid inimesi!
LK 113
2021. juunis juhtisin Koit Toomega otse-eetris Kroonika Meelelahutusauhindu. Järjekordne karjääri tipp-saavutus ja kandade kinnitamine valitseva meelelahutusmaastiku printsessina. Ingrid Veidenberg peatoimetajana jäi minuga rahule. Andsin ürituselt ka legendaarse intervjuu, kus musitame Andrei Zevakiniga. Olime tülli läinud ja mõtlesin, et miks mitte just kaamera ees ära leppida ja seda teha just kõikide ees suudeldes. Sellest ajast alates hakkasin pea igas intervjuus alati lollitama.
LK 114
Terve leht on keelatud pilt
LK 121
Kolmanda hooaja tegime Kristina Pärtelpojaga. Kuigi temaga oli etendustel väga tore ja ta on suurepärane kiir-reageerija, siis ta kippus intervjuudes teemadega takerduma ja end kordama. Asi tundus kiirustatud. Ma ei taha teha ebaprofessionaalset asja. Lõpetasin taskuhäälingu projekti ajapuuduse tõttu. Oleksin praegu muidu neljandaks hooajaks valmis.
„Brunch Brigittega” oli esimene projekt selle suunas, kuhu tahan tulevikus meelelahutusmaastikul liikuda. Tahan luua väärtust. Mulle meeldib inimesi avada põnevate küsimuste kaudu ning ühendada see kõik kokkamisega oli vahva. Kahju vaid, et jätkuvalt… mitte-draama ei müü. See oli esimene kord, kui produtseerisime saate eelmise mänedžeriga kahasse. Nägin, kui oluline on tiimitöö ja ettevalmistus. Tean täpselt, mida järgmise saate puhul teistmoodi teha.
LK 122
Terve leht on pilt
LK 139
Peatükk “Minu skanaalid” algus
Terve lehekülg on pilt
LK 140
Kui muidu kirjanikud kirjutavad seda „Minu X riik” sarja, siis mul on „Minu skandaalid”.
Ükski skandaal minu elus pole olnud ette planeeritud. Jätke see meelde. Ma ei ole ühtegi asja ette kavatsenud, kõik on minuga lihtsalt juhtunud. Ärge otsige Illuminatit. Minu karjääris ei ole tagaselja kokkuleppeid, suurt salaplaani või vandenõud. „Raudselt BSH tegi meelega ja tahtis saavutada seda” – ei teinud, ei tahtnud, ei olnud.
Kõigest võitjana väljatulemine on olnud tagajärg. Ma ei saa sulle kopeerida kõiki
neid uudiseid autoriõiguste ja eraomandi tõttu, niisiis otsige vajadusel täpsemat infot internetiavarustest.
Tüli Kristinaga 1.0
See oli esimene skandaal ja tüli mu elus, mis oli poolavalik, sest see toimus sotsiaalmeedias. Ma ei olnud veel nii tuntud, et see oleks jõudnud üleriigilisse meediasse. Mõelge kui haige, et skandaali peatükk algab Kristina Pärtelpojaga tülitsemisega ja spoiler alert: ka lõppeb sellega.
Ma hakkasin suhtlema kutiga, kes Kristinale meeldis. Kutt ütles, et nende vahel pole midagi olnud. Ma murdsin sõpruse kirjutamata seadust, võtan omaks. Kutt meeldis mulle ja mina talle – hakkasime suhtlema. Ootamatult armusime. Kristinale tegi
see haiget. Mul on sellest väga kahju. Mõistan, et ta elas oma valu minu peal välja. Kristina tegi vastutasuks pildi pealkirjaga „Thinking of ways how to kill u”, kuhu lisas #käiputsipaula, lasi mind süstemaatiliselt klubidest välja visata, jooke peale visata ja tuli mulle üks kord ka ise kallale. See oli kaheksa aastat tagasi. Läksin politseisse. Meediasse jõudis see osa, kui me ära leppisime. Anu lepitas.
„Seksin kolm korda päevas” (2017)
Skandaal tuli sellest, et ma tegin Snapchatis nalja, et kuna mind ei kaasata sotsiaalkampaaniatesse, siis ma teen enda kampaania, et ühiskonda paremaks muuta
ja kutsun kõiki selles osalema. Mu arust on see siiamaani suurepärane kampaania ja osaleks isegi, kui oleks, kellega osaleda. Muidugi – kasutage kondoomi. Loodetavasti
on teil selle perioodi jooksul üks partner, et vähendada riski saada seksuaalselt levivaid haiguseid.
Kui on soov, et neid partnereid oleks mitu, siis oleks aus ja tore sellest pühendunud suhtes teada anda. Kui inimene ei ole pühendunud suhtes ja seda pole selgeks tehtud, siis pole vaja kellelgi midagi teada anda. Ma ütlen teile, et Eestis on omajagu neid paare, kellel on avatud suhe, kus on kõik lubatud. See skandaal tõi mu nime päris suurelt pilti.
LK 153
BSH_UUS.nddKui lähen avalikku kohta – olen automaatselt tööl. Mul ei ole mõtet vinguda.
Õnneks ma ei karda konflikte ja vigu või uudiseid. Seetõttu ma ei hakka varasemast enam, ma ei tea… mitte oma päris arvamust sõbrannadele kirjutama kartes, et see
tuleb avalikuks nii, nagu hüäänidega tuli. Armukesi ma ka hetkel ei soovi, mistõttu ma ei pea erinevalt varasemast enam midagi varjama.
Ma saan teha omalt poolt kõike nii hästi, kui suudan. Mul on üks elu – ma ei jäta seda elamata kartuses, et äkki nüüd paar tuhat trolli ütleb kommentaariumis, et ma ei meeldi neile või mõned tahavad minu kaudu tähelepanu saada. Mis ma muud oskan soovida kui edu.
Vihkajad ja konfliktid on statistika, kuhu ei pea energiat suunama rohkem kui see
on hädavajalik või seadus kohustab. Pane(n) oma energia armastusse, iseendasse ja teistesse headesse inimestesse.
Mulle meeldib iga skandaali puhul öelda lauset “tegelt on po*ui”, sest tegelt on ka ju.
Aasta Meelelahutaja – BSH!
LK 154
Terve lehekülg on keelatud pilt.
LK 155
See tiitel muutis mind. Sain justkui kätte kõige magusama auhinna oma karjääris, mida ihkasin algusaegadest saati. Nüüd, kui see on käes, ei taha ma sugugi loorberitele puhkama jääda. Usun ka seda, kuidas hiilgehetkel tasuks võib-olla hoopis rahulikult võtta ja hinge tõmmata. Vahest annan raamatu ja lühifilmi välja ja siis pisut puhkan.
Ma olen nii tänulik ja pean seda kindlasti üheks oma elu suurimaks saavutuseks.
Ma olen kõikidele hääletajatele nii tänulik elu lõpuni. See tiitel andis mulle uue motivatsiooni ja sihi. Tundsin, et tahan meelelahutajana olla kvaliteetne – see tähendab, et annan välja raamatu, panen piiri kahjulikele harjumustele ja olen suuremal määral eeskuju kui varem.
Kui mind krooniti Eesti seksikaimaks naiseks 2020. aastal, siis sellele perioodile järgnes täpselt samasugune õnnelik aeg, nagu on praegu.
LK 156
Terve lehekülg on keelatud pilt ajakirja kaanest.
LK 223
Terve lehekülg on keelatud pilt, kus olen rooside sees põrandal pikali. Instagramist leiab 😉
LK 224
Minu ja M-i suhe oli maagiline nagu kevad ja suvi kipuvad olema. Mida toob sügis? Pilvi. Vihma. Ma teadsin, et M tahab peale keskkooli minna välismaale ülikooli. Muidugi, toetasin seda, sest tahtsin temale kui eraldiseisvale isikule parimat ning välismaa ülikool seda tema erialal kindlasti on… teisalt, kaugsuhe. Oeh. Me peame järgmised kolm aastat teineteisest eemal olema. Miks on nii, et ta tuli mu ellu justkui valgel hobusel ja päästis mind sellest mandumisest, mida pakkus kool ja sellest õudusunenäost, mis toimus kodus, et siis kohe ära minna? M oli see, kes soovitas mul vanaema juurde kolida. See oli väga õige otsus. Kuulasin teda ja nii tegin. Mehed on niisiis mind väga palju mu elus oma nõuga aidanud.
Me vältisime M-ga terve suve tulevikust rääkimist. Ma ei näe ka tagantjärele, et ette muretsemisel oleks üleliia mõtet olnud. Eks aeg ju näitab, kuidas vastu peame. Üks oli kindel: meie suhtumine oli see, et peame vastu. Mõni aeg saab olema ilmselt ebamugav, aga pikas perspektiivis oleme tugevad, mõtlesime.
See oli esimene suvi, kui pidutsema hakkasin. Pidutsesime koos. Ta võttis mind igale poole kaasa ning hoolis, et mul oleks igal pool hea ja tore. Olime ilus paar. Kuigi teda mõnitati selle eest, et miks tal neli aastat noorem pruut on, siis kumbki meist
ei hoolinud. Tundsin ka, kuidas paljud kooliõed kadestasid, et mul nii lahe peigmees on. Ma ei oska seda selgitada, aga nägin, kuidas leidus neid, kes meile kaasa ei elanud. Mu noormees oli heatahtlik, tark ja andekas, samas ülihea huumoriga armas seltskonnalõvi. Täiskomplekt.
M meeldis paljudele tüdrukutele ning ta ümber olid mõned tema sõbrannad. Ma ütleks, et nende sõbrannade huvi oli rohkem minu kuti sõbranna olla kui mu kutil huvi, et tal sõbrannasid oleks. Ta austas mind tõesti läbi ja lõhki. Tema sõbrannad tegid minu
hea nimega omajagu õõnestustööd. Peamiselt rääkisid tolleaegsed hüäänid talle, et Brigitte on mõrd ja nõme ehk silte, mida jagavad kadedad inimesed. Räägiti, et mul
on teine kutt, kellega suhtlen. Suhteliselt tere tulemast, terve edaspidine elu sarnaste kogemustega.
Ütlesin M-le, et what Susie says about Sally says more about Susie than Sally. Päriselt ka täpselt niimoodi ütlesin, juba toona. Küsisin, miks ta üldse suhtleb selliste naistega, kes minu kohta halvasti räägivad ning panin ta valiku ette – kaitse mu au ja kutsu nad korrale, eemaldu neist või lase tal edasi oma naist õõnestada. Viimase valiku puhul, vabandust, aga mulle ei sobi.
Mõtlen tagantjärgi, et olin vaevu 16, kuid kehtestasin end juba siis. Õige! Ei pea laskma ühelgi hüäänil enda kohta jama ajada – las ajavad, aga tehku seda ükski nelja pehme seinaga toas, minu kallim või päriselt lähedane sõbranna peaks ise aru saama, et ta ei paku sellistele inimestele minu arvelt audientsi. M valis minu. Rohkem sellist probleemi ette ei tulnud. Piirid said paika. Meil oli suhe, mis oli väga lähedane sellele, mille kohta olen lugenud turvalise kiindumusstiili kohta – meil oli vastastikune lugupidamine, truudus, pühendumine, armastus, piirid, tervislik konfliktide lahendamise oskus.
Aitäh musid, nüüd saate raamatust edasi lugeda.