banana, minimum, fruit-2449019.jpg

Toidutalumatuse test – scam või legit?

Ma tegin kaks aastat tagasi toidutalumatuse testi ja reklaamisin seda teenust ka teile. Tegin testi nüüd uuesti. Mõtted on tänaseks pisut teised. Kas see on miski, mis aitab sul alla võtta?

11 kommentaari “Toidutalumatuse test – scam või legit?”

 1. Mina tegin ka endale ja abikaasale testi. Ma ei saa väita, et see scam on, aga minu jaoks oli ta kasutu, sest nõustamise käigus küsiti mult tervisemuresid ja siis hakati nende peale ehitama äärmuseid. Umbes nagu lähed selgeltnägija juurde küsima, kas mees petab ja ta kaagutab kaasa, et jaajaa, mina näen ka, et petab. Ala probleemne näonahk on põhjustatud pärmseene vohamisest, vahet pole, et ma just tulin Itaaliast, kus sai südamest gelatot söödud. Teist korda ei teeks ja ei soovita ka.

   1. Mind pigem kurvastas, et kuna sellele oli Sinu poolt tugev promo ja sa tundusid olevat teadlikum nendel teemadel kui mina tol hetkel, siis tundsin, et mind “tõmmati lohku” naiivsena. Ometi ei saa ju synlabi vereanalüüs valetada, aga see jutt, mis sealt nõustamiselt tuli.. seda oleks Sa ise ka paremini kokku rääkinud, reaalselt nagu kohvipaksu pealt oleks ennustanud ükssarvesid vikerkaare peal. Seda enam, et hind oli ka korralik sellel analüüsil. Samas, havitall on asjalik ja toimib 🤷🏼‍♀️ aga vereanalüüs oli mõtetu raha raiskamine

    1. Arvesta, et see oli kaks aastat tagasi, kui ma ei olnud end toitumisteemadel veel nii harinud. Täpselt nagu praegu 2.kursuse tudengina räägin ma teist juttu kui kolme aasta pärast magistris. See on iga reklaamiga nii, et üks toode ja teenus on hetkel parim – aga kui tuleb uus ja parem toode, siis on hoopis see parim. Mõnest teenusest kasvad ajapikku välja – näiteks toitumistestist. Niisamuti, kui ma poleks seda testi kunagi teinud, siis ma ei teaks oma tulemusi ja võib-olla oleks palju suurem probleem. Enamjaolt siiski ma reklaamin täpselt samu asju läbi aastate, sest ma ei hakkagi reklaamima midagi, kui see pole erakordselt kihvt asi. Teiseks – toitumistest ei ole ju halb. See tõesti aitas mind. Täna ma ei vaja seda enam. See oleks jällegi umbes sama, et kui ma rääkisin kolm aastat tagasi, et SkyPlus on parim raadiojaam, siis nüüd on seda Tre. Inimesed arenevad ja asjaolud muutuvad. Kolmandaks – ma ei vastuta, mida nad toitumisnõustamisel teile räägivad. Neljandaks – jah, Havitall on suurepärane ja kasutasin seda 50 minutit tagasi smuuti sees.

 2. Tegin ka lõpuks testi kui peale söôgi söömist (kasutasin veel tuntud toitumiskava) oli raske olla, kõht oli suurem kui raseduse ajal. Ise kahtlustasin, et kartul tekitab vaevusi ja vohmisin aga sealiha seentega ja köögiviljadega. Ja mis välja tuli, et sealiha ja seened on täitsa out. Selgitati ka ananassi ja kiivi mulle ära ja tänasel päeval teen paremaid valikuid. Ja seda toitumiskava ka ei kasuta, jätsin selle sinnapaika ja kergem ja saledam on olla. Seega tõesti, see teat on kiirtee ja kui on raha siis soovitan.

 3. Hei. Kahjuks ei saanud neid vastuseid, mida otsima tulin. Aga äkki saad kommentaarides vastata. Olen ka toidutalumatuse testi teinud paar aastat tagasi ja sain sellest palju abi. Testi tehes lugesin, et meie talumatused ajas muutuvad ja kõrget talumatust võivad näidata nt toiduained, mis meile ei sobi ja mida oleme liialt palju tarbinud. No nt et kui varem sõin palju sealiha ja test näitas, et see mulle ei sobi ja nüüd söön peamiselt kanaliha, mida test näitas, et sobib, siis nö üleküllastudes võin tekitada omale uued talumatused ja vanad võivad ka ära kaduda. Ehk siin nt mitu aastst hiljem võiks ideepoolest näidata uus toidutalumatuse test nt seda, et nüüd ei sobi mulle kanaliha ja sealiha näitaks normi vms. Ma ei tea kas see jutt päriselt ka paika peab, ja kui peab, siis kui suure aja jooksul need vahed tekivad, aga siit mu küsimus.

  *Kas sinu testides 2 aastase vahega oli olulisi muutusi ka?*

  Kas mingeid varasemaid talumatusi enam nii tugevalt ei näidanud (mille olid nt suuresti menüüst välja visanud) või kas oli tekkinud mingeid uusi (nt mingeid asju, mida varem lihtsalt väga ei tarbinud vms)?

  1. Tsau! Jah, mina lugesin ka, et talumatused ajas muutuvad. Mul oli kaks aastat hiljem testis väga vähe muutuseid. Pigem talun nüüd rohkem. Enne oli kanaliha ja forell probleemne, enam ei ole. Jah, üleküllastumine võib ka tekkida. Usun, et kõige olulisem on oma keha kuulata. Peale testi hakka mingeid asju tagasi menüüsse lisama. Mina tegin niimoodi kanaliha ja forelliga ja kõik on tänaseks väga hea. Sealiha, seened ja gluteen on siiani out. Ma ei näe põhjust, miks peaksin sööma midagi, mis tekitab raske tunde, kui ma tean ka nüüd lisaks, et see ei sobi. Loodan, et said vastuse.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart
error: Sisu on kaitstud!
Scroll to Top