Ma ei oska paks olla

Ma tean, intrigeeriv pealkiri, mis teeb väga paljudele inimestele haiget ja süstib ühiskonda aina enam juurde seda, et me peame justkui teatud mõõdus olema, et sobida. Ma annan ilmselt tahes tahtmata noortele seda eeskuju, et sinu väärtus seisneb selles, kuidas sa välja näed. See on väga problemaatiline ja ma väga vabandan. Mul on nii kahju. Kes iganes ei talu mu ausust ära, ärge seda blogi lugege. Niisamuti võib vabalt mõni spetsialist selle blogi üle vaadata, et analüüsida minu käitumist ja mõtteid ning ilmselt leida seal nüansse, mida annaks spetsialisti abiga parandada. Aga ma ei taha valetada. Olen nüüd aru saanud, et kui olen taas ideaalvormis, siis tunnen end rohkem iseendana kui kunagi varem. Olen õnnelik, enesekindel, rahul, inspiratsiooni ja töötahet täis. Ma ei oska end armastada, kui ma vaatan peeglisse ja näen, et siit ja siit annaks midagi teha. Ma nutsin alles paar kuud tagasi, kui lugesin kommentaare, et on see BSH ikka seaks läinud. Olin nii ebakindel ja õnnetu terve eelmine aasta, sest mul olid räiged kehakompleksid ja toitumishäired.

12 thoughts on “Ma ei oska paks olla”

 1. Mu arust see ühiskonna suhtumine, et “armasta end sellisena nagu oled” on toxic ja mul on hea meel, et sa välja tõid, et sa ei “oska paks olla” 😀 Jah, ma mõistan, et see sügavam probleem on toitumishäired jms, aga jätan selle kõrvale praegu. Ma leian, et see on täiesti normaalne, kui inimene vaatab peeglisse ja talle ei meeldi üks või teine asi ja teab, et kui teha seda-teist-kolmandat, siis see vaatepilt muutub ilusaks. Mulle meeldib ilus olla enda jaoks! Ma leian, et kui mulle mingi asi enda juures ei meeldi, aga ma tean, et ma saan seda muuta (toitumine, trenn jms), siis on loll mitte neid tegevusi teha, et see parim versioon endast saada. Lihtsalt passin niisama ja olen õnnetu, sest pole rahul, aga peaks justkui maru kõvasti endale sisendama, et juhhuu olen rahul. See kogu “body positivity” teema on mu arust lihtsalt laiskuse ja kibestumuse propageerimine. Ma ei pea silmas siin äärmusi, mõne jaoks ongi see vajalik ja see fine (nt need kellel tõsiseid probleeme olnud anoreksia jms). Ma tunnistan ka, et kui ma märkasin rohkemat tselluliiti enda jalgadel, siis ma nutsin, sest see on minu enda jaoks nii kole. Ma leian, et ma ei pea leppima sellega, et “aga selline ju naiste keha ongi”. Ma tahan olla parem. Ja näen, et kui teen trenni ja toitun korralikumalt, siis see ei paista välja. Seega on okei öelda, et ma sellisena ei meeldi endale ja tahan olla parem. Niisamuti on okei mitte lasta ennast oma välisest kuvandist kõigutada ja lihtsalt olla. Igaühe jaoks on õnn ja rahulolu erineva definitsiooniga.

 2. Omg Brigitte!
  Su blogi on nii hea, sooja ja sõbraliku vibega, päriselt! Nagu sõbranna kirjutaks. Olen nii palju nippe saanud (soovitused) su blogidest ja täiiiegaa ootan podcasti! Tahan juba sinuga glow-uppida ja sa 100% võiksid mingi video meile siia teha!!🫶🏻🫶🏻

 3. Tunnen ennast täpselt samamoodi, see postitus ei saanud õigemal ajal tulla.
  Olen pikalt mõelnud blogi osta ja nüüd kui nägin seda lugu storys oli see täpselt see mida vajasin ehk nüüd üks lugeja juures ☺️
  Oli vaja seda kicki et ennast kokku võtta ja enda parim versiooni uuesti välja tuua. Aitäh sulle ❤️

  1. Okei, ma päriselt olen nii traumeeritud, et ma kahtlustan, et nende kommentaaride taga on Hanna 🤣🤣🤣🤣🤣

 4. Niinii hea lugeda, et keegi julgeb lõpuks välja öelda, et see on okei mitte osata olla paks ja see päriselt tõmbabki tuju ja motivatsiooni täiesti nulli, kui kehaga rahul pole. Ausalt, soovi allavõtmisest ei julge paljude kuuldes isegi mainida, sest siis sa automaatselt “pick me” või “fishing for compliments”. Lihtsalt ei suudeta mõista, et tahan lihtsalt olla veel parem ja ilusam versioon endast.

  1. See teeb vastupidi sind “pick me”-st OG high value naiseks, kui sa suudad lihtsamale vastu panna, endaga aus olla, mida sa väärid ja oma unistused püüda. Täiesti ebaloogiline. Ja kes iganes teisi “pick me”-ks sõimab, on ise TOP1 pick me. U GO GIRL ✨✨✨❤️

 5. 100% nõustun. Tänapäeval on nii palju ‘body positivityt’, mis on täielik bull$hit. Miks me peaksime tunnustama neid, kes on paksud ja ebatervisliku elustiiliga? See pole kuskilt otsast ilus kahjuks.. naised me suudame olla palju paremad!!

  1. 🙏🏻❤️ Igaüks peaks oskama tunnustada iseennast, aga selle jaoks vajaliku tegema, et oskaksime end tunnustada.

 6. Nõustun ka 100%. Kellele ikka meeldib, kui riided ei istu või üleüdine tunne lodev. (Ei pea silmas naisi, kes haigusest/ravimist kogukamad.) Aga lihtsalt laiselda ja iga päev diivanil lesida ning näost kaloreid sisse ajada on absurd. Öeldakse, et “my body my choice”. Aga tegelikult nad on ju õnnetud…Inimest jah ei saa hinnata ainult keha/ välimuse järgi, aga olgem ausad, see on esimene, mis meil inimeste puhul silma jääb. Ja kui me hoolitseme oma mentaalse tervise eest, siis miks peaks keha eest vähem hoolt kandma? Kui sulle su välimus ei meeldi ja keha väljanägemine, kannatab ka vaimne pool…
  Tõstatan ka teise teema – kui paljud mehed on jäänud kuivale seetõttu, et naine ei tunne oma
  kehas end hästi? Minu arust on see päris aktuaalne, et kui naine on “pekisem”, siis ta ei taha ka oma mehe ees paljas olla ja veel vähem seksi… seega mõttekoht – et kas body positivity on ikka nii positiivne ja ühiskonnale hea?

 7. Heihei! Ma pole postitust lugenud, ma sissejuhatuse põhjal muidugi mingit aimu saan su mõtetest ja tahan lihtsalt öelda, et isegi nendel piltidel, kus sa ei ole (sinu enda jaoks) ideaalses vormis, oled sa väga kaunis! Mul on kahju, et inimesed on õelad ja kirjutanud vastikuid kommentaare – mitte keegi ei vääri seda! Ma arvan, et avalikkuse luubi all olemine mõjub halvasti sinu “mina-le”, aga samas saan ma 100% aru, et kui sa juba oled avalikkuse ees, tahad sa välja näha just selline, mis sind enesekindlaks teeb. Minu peamine ajend kirjutamiseks oli vaid see, et meelde tuletada, et tegelikult oledki juba ilus just sellisena nagu oled.:) Ja ei, ma ei ole keegi, kes arvab, et ülekaalu või rasvumist peab kiitma ja tähistama, aga seda usun küll, et normaalkaalus keha ei ole halb või kole ja et nii on lihtsam ka iseendaga läbi saada, kui suudad aktsepteerida end ka siis, kui pole tippvormis. Aga loomulikult, kui sa teed kõike tervislikult ja end üle ei piitsuta, siis anna aga takka! Ma olen ka seda meelt, et kui näed midagi, mida tahad muuta, ja see on võimalik (tervislikul moel) ja see on sulle oluline, siis tulebki seda teha. Edu sulle kõiges!

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart
error: Sisu on kaitstud!
Scroll to Top